loading

Show info

bilgi@maviyesilajans.com.tr
www.maviyesilajans.com.tr
0532 625 85 53 - 0232 462 07 43

K.U.N.Z.

Kurumsal Kimlik Tasarımı KURUMSAL KİMLİK ELEMANLARI NELERDİR ? Kurumsal kimlik elemanları genel olarak hepimizin bildiği, faaliyet...

Details

Kurumsal Kimlik Tasarımı

KURUMSAL KİMLİK ELEMANLARI NELERDİR ?

Kurumsal kimlik elemanları genel olarak hepimizin bildiği, faaliyet içerisinde sıkça kullandığımız birkaç kalemden oluşmaktadır. Bunlar logotype, kurumsal evraklar, basılı ürünler, kurumsal uygulamalar, medya standartları, sosyal medya hesapları, fuar tasarımları oluşturmaktadır. Ancak bu her bir başlığın içerisinde onlarca kalem bulunmaktadır. Bu da kurumsal kimlik tasarımının ne kadar geniş konsept olduğunu ve önemli olduğunu göstermektedir.

Kurumsal kimlik nedir tasarımı adından da anlaşılacağı üzere kurumunuzun kimliğidir. Her birey gibi kurumlarında kendine özgü kimlikleri vardır. Her mecrada her alanda nasıl ifade edilmesi gerektiği, nasıl görünmesi istendiği kurumsal kimliğe bağlıdır.  Hazırlayacağınız kartvizit, şirket içi yazışma evraklarına, Açık hava reklamlarından, baskılı ürünlerinize, promosyon ürünleri, araçlarınıza, mailleriniz kısacası firmanızın görüneceği her platformdaki şeklini kurumsal kimlik belirlemektedir.

Kurumsal kimlik tasarımı, kuruluş aşamasında tasarlandığı gibi, değişim istemiyle de yenilenmektedir. Türkiye’de bir çok firma kurum ve kuruluş başlangıçta küçük ölçekli olarak faaliyete başladıkları için, kurumsal kimlik tasarımını tam olarak oluşturamadan yola devam etmektedir. Sektöründe belli noktalara geldikten sonra kurumsal kimlik tasarımının önemini kavramakta, ya yenilemekte ya da baştan tasarlanmaktadır.

Mavi yeşil ajans fabrika ve kurumsal işletmelere kurumsal kimlik tasarımı nedir sorusunun en iyi cevabını veren ajanstır. İzmir’de faaliyet gösteren ve Kemalpaşa organize sanayi bölgesi, Atatürk organize sanayi bölgesi, Ege serbest bölge, İtob sanayi sitesi, İzmir’de bulunan küçük ölçekli sanayi sitelerindeki firmalara kurumsal kimlik tasarımı hazırlamaktadır.

Kurumsal kimlik nedir elemanları firma kuruluşunda ve yeniden yapılanmada tasarlandığı gibi özel bir etkinlik ve farklı durumlarda da tasarlanmaktadır. Örneğin firmanın katılacağı farklı bir fuar, şirket kuruluş yemeği, özel bir etkinlikte sponsorluk gibi farklı çalışmalarda ilave kurumsal kimlik tasarımı yapılmaktadır. Yine firmaların yeniden yapılanmasında kurumsal kimlik nedir tasarımı yenilenir. Yeniden değişimle yeniden tasarım yapılır.

Kurumsal kimlik elemanları; şirket içi evraklar, açık hava da kullanılan reklam ve tanıtımlar, şirket tanıtım katalog ve benzeri sunumlar, promosyon ürünleri, internet sitesi ve sosyal medya hesapları yeniden dizayn edilebilmekte ya da ihtiyaç olduğunda tasarlanmaktadır. Yani isterseniz kurumsal kimlik tasarımını tek seferde hazırlatabilir, isterseniz ihtiyaç duyduğunuzda tasarlarız. Buradaki en önemli etken farklı kampanyalarda farklı tasarımlar hazırlanması ya da günün ya da tarihin önemine göre yeniden dizayn edilmesidir.