loading

Show info

bilgi@maviyesilajans.com.tr
www.maviyesilajans.com.tr
0532 625 85 53 - 0232 462 07 43

GÖRTAŞ MERMER

  Kurumsal Kimlik Tasarımı KURUMSAL KİMLİK ELEMANLARI NELERDİR ? Kurumsal kimlik elemanları genel olarak hepimizin bildiği,...

Details

 

Kurumsal Kimlik Tasarımı

KURUMSAL KİMLİK ELEMANLARI NELERDİR ?

Kurumsal kimlik elemanları genel olarak hepimizin bildiği, faaliyet içerisinde sıkça kullandığımız birkaç kalemden oluşmaktadır. Bunlar logotype, kurumsal evraklar, basılı ürünler, kurumsal uygulamalar, medya standartları, sosyal medya hesapları, fuar tasarımları oluşturmaktadır. Ancak bu her bir başlığın içerisinde onlarca kalem bulunmaktadır. Bu da kurumsal kimlik tasarımının ne kadar geniş konsept olduğunu ve önemli olduğunu göstermektedir.

Kurumsal kimlik elemanları firma kuruluşunda ve yeniden yapılanmada tasarlandığı gibi özel bir etkinlik ve farklı durumlarda da tasarlanmaktadır. Örneğin firmanın katılacağı farklı bir fuar, şirket kuruluş yemeği, özel bir etkinlikte sponsorluk gibi farklı çalışmalarda ilave kurumsal kimlik tasarımı yapılmaktadır.

Kurumsal kimlik tasarımı, kuruluş aşamasında tasarlandığı gibi, değişim istemiyle de yenilenmektedir. Türkiye’de bir çok firma kurum ve kuruluş başlangıçta küçük ölçekli olarak faaliyete başladıkları için, kurumsal kimlik baskısı tam olarak oluşturamadan yola devam etmektedir. Sektöründe belli noktalara geldikten sonra kurumsal kimlik tasarımının önemini kavramakta, ya yenilemekte ya da baştan tasarlanmaktadır.

Kurumsal kimlik baskısı elemanları firma kuruluşunda ve yeniden yapılanmada tasarlandığı gibi özel bir etkinlik ve farklı durumlarda da tasarlanmaktadır. Örneğin firmanın katılacağı farklı bir fuar, şirket kuruluş yemeği, özel bir etkinlikte sponsorluk gibi farklı çalışmalarda ilave kurumsal kimlik tasarımı yapılmaktadır. Yine firmaların yeniden yapılanmasında kurumsal kimlik nedir tasarımı yenilenir. Yeniden değişimle yeniden tasarım yapılır.

KURUMSAL KİMLİK AJANSI

Kurumsal kimlik tasarımı yapacak ajans öncelikle konuya hakim, yeterli ekip ve programa sahip olmalıdır. Daha önce kurumsal kimlik üzerinde tasarım yapmış, firma hakkında bilgi sahibi olan ajans olmalıdır. Mavi yeşil ajans kurumsal kimlik baskısı tasarımı nasıl olmalı sorusuna en iyi cevabı veren kurumsal ajanstır. Bu yüzden kurumsal kimlik yaptırmak isteyen firmalar konu hakkında tecrübeli ajanslar ile çalışmalıdır. Mavi yeşil ajans konusunda uzman ekip ile size kurumsal kimlik baskısı tasarımı hazırlamaktadır.

Kurumsal kimlik elemanları; şirket içi evraklar, açık hava da kullanılan reklam ve tanıtımlar, şirket tanıtım katalog ve benzeri sunumlar, promosyon ürünleri, internet sitesi ve sosyal medya hesapları yeniden dizayn edilebilmekte ya da ihtiyaç olduğunda tasarlanmaktadır. Yani isterseniz kurumsal kimlik tasarımını tek seferde hazırlatabilir, isterseniz ihtiyaç duyduğunuzda tasarlatabilirsiniz. Buradaki en önemli etken farklı kampanyalarda farklı tasarımlar hazırlanması ya da günün ya da tarihin önemine göre yeniden dizayn edilmesidir.